Політичний компас України

Disclaimer: VoxUkraine не вважає ці дані репрезентативними через невеликий розмір вибірки і не верифіковану інформацію, надану респондентами. Ми не робимо і не рекомендуємо іншим робити будь-які висновки на основі цих даних.
VoxUkraine дякує Андрію Ульяненко за створення інтерактивної візуалізації - «Розподіл політичних поглядів українців».
Fork Andriy

Джерело: politicalcompass.org

Яка політична ідеологія зараз домінує в Україні? Чи залежать ідеологічні погляди українців від віку та регіону? Чи відрізняються політичні погляди українців, які заробляють 3 000 і 50 000 гривень? І чи відрізняються політичні погляди жінок та чоловіків?
В Україні, де майже відсутні ідеологічні партії, і більшість населення не знає, за правих вона чи за лівих, знайти відповіді на ці питання не так просто. Але ми зробили першій крок. Наприкінці минулого року VoxUkraine запустив політичний компас – тест, який дає можливість визначити схильність респондентів до тієї чи іншої ідеології. Якщо відповісти на 40 різноманітних питань, можна скласти ідеологічний портрет людини, тобто визначити, хто вона - неоліберал, як економіст Мілтон ФрідменАмериканський економіст, відомий своїми роботами з макроекономіки, мікроекономіки, економічної історії, статистики та своєю позицією захисту вільного капіталізму., чи 71-й прем'єр-міністр Великої Британії, якМаргарет ТетчерПерша жінка прем'єр-міністром європейської держави. Прем'єрство Тетчер стало найтривалішим у XX столітті. Втілила у життя ряд консервативних заходів, які стали частиною політики так званого «тетчеризму».чи схожа за поглядами на національного героя та визволителя ІндіїМагатму ГандіДержавний і політичний діяч, національний герой Індії. Один із керівників та ідеологів національно-визвольних рухів. Сформулював філософію ненасилля, що вплинула на національні та міжнародні рухи прихильників мирних змін..
За чотири місяці компас пройшли більше 40 000 людей. Ми проаналізували відповіді 15 000 опитаних, які заповнили демографічні анкети, і отримали досить несподівані результати. VoxUkraine пропонує всім бажаючим відповісти на питання політичного компасу і дізнатись про свою політичну спрямованість.

Політичний компас є двовимірною політичною моделлю, яка визначає політичні погляди людини. Модель розраховує місце на координатній площині на основі 40 відповідей на питання, які належать до двох вимірів: економічного (лівіЛіві політичні позиції включають в себе турботу про тих, хто знаходяться в невигідному суспільному становищі відносно інших і припущення, що існують невиправдані нерівності, які повинні бути скорочені або скасовані.правіПравими традиційно називаються багато напрямків та ідеологій, протилежних лівим: праві виступають за природну (за винятком радикальних правих) нерівність та дотримуються принципів вільного капіталізму.) та соціального (авторитарніАвторитаризм — режим правління, за якого всю чи більшу частину влади зосереджено в руках однієї особи чи групи осіб. Роль представницьких органів влади зведено нанівець або занижено.ліберальніЛібералізм — філософська, політична та економічна теорія, а також ідеологія, заснована на тому, що індивідуальні свободи людини є правовим базисом суспільства та економічного ладу.).


Розподіл політичних поглядів українців

Розподіл голосів за квадрантами

Кількісна діаграма

Лівий авторитарний
Правий авторитарний
Лівий ліберальний
Правий ліберальний

500x500